Opis kursów

Wszystkie nasze kursy realizujemy w formie stacjonarnej oraz online.
Na każdy kurs, oprócz poziomu A1.1, przeprowadzamy poziomowanie.

Kurs standardowy – przeznaczony dla osób, które chcą opanować język na spokojnie na danym poziomie – cały poziom na tym kursie opanujesz w czasie dwóch semestrów (według norm Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego), 
więcej informacji w  zakładce BAZA WIEDZY – poziomy nauczania

Kurs intensywny – przeznaczony dla osób, które chcą opanować język intensywniej na danym poziomie i mają więcej czasu na naukę  – cały poziom na tym kursie opanujesz w czasie jednego semestru (według norm Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego), 
więcej informacji w  zakładce BAZA WIEDZY- poziomy nauczania

Kurs Języka Biznesu – przeznaczony dla dorosłych, którzy potrzebują języka w pracy lub planują komunikować się zawodowo w tym języku. Jest też bardzo dobry dla osób studiujących kierunki biznesowe oraz IT i HR, logistykę, transport i podobne oraz wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Tematyka kursu obejmuje zarówno aplikowanie do pracy jak i węższy zakres wiedzy obejmujący komunikację biznesową wśród osób dorosłych. Na kursach ćwiczymy zarówno komunikację w mowie, w tym rozmowy telefoniczne jak i formułowanie maili.

Kurs Języka Medycznego – przeznaczony zarówno dla lekarzy jak i studentów medycyny, fizjoterapii i pielęgniarstwa (zależnie od poziomu realizowane są różne zagadnienia medyczne). Kurs realizuje założenia wymagane przez Izby Lekarskie w Niemczech i jest podstawą w przypadku aplikowania na stanowiska medyczne w Niemczech oraz Austrii i Schwajcarii. Kurs jest realizowany w ciągu 4 semestrów (w przypadku kursu 60 lekcji w semestrze) – zacząć można w zależności od potrzeb i poziomu w dowolnym momencie – pierwsze trzy semestry to kurs dostosowany poziomem i założeniami programowymi, semestr czwarty to przygotowanie do Egzaminu przed Izbami Lekarskimi w Niemczech. Jest dobrym dodatkiem w trakcie nauki języka na kursie standardowym lub intensywnym lub stanowi osobny kurs dla osób będących na danym poziomie.

Kurs Konwersacyjny – zajęcia bardziej lub mniej intensywne, w zależności od wybranej ilości godzin z oferty – skupiają się na kształceniu umiejętności mówienia i intensywnym treningu tej sprawności. Są zarówno dobrym dodatkiem do kursu standardowego lub intensywnego, jak i mogą stanowić osobny kurs dla osób, które opanowały język na danym poziomie i chcą usprawnić mówienie. Tematyka kursu jest różnorodna i bardzo praktyczna, ale dostosowana do poziomu. Prowadzona jest przez różnych lektorów tak, aby przyzwyczaić się do różnych osób podczas mówienia.

Warsztaty Gramatyczne – zajęcia bardziej lub mniej intensywne, w zależności od wybranej ilości godzin z oferty – są zarówno dobrą powtórką gramatyki z danego poziomu jak i rozszerzeniem wiedzy i intensywnym treningiem stosowania danych zagadnień gramatycznych w praktycznym użyciu. Duży nacisk kładziemy na poprawność w komunikacji, realizując dane zagadnienia gramatyczne. Przeznaczone jako dodatek do kursu standardowego lub intensywnego oraz jako osobny kurs.